piątek, 13 września 2013

Jako, że dieta Clarka jest dietą wysokobiałkową i to dlatego wydawać by się mogło, że jest tym samym co dieta proteinowa Pierre Dukana. Charakter diety Clarka ma się tak do rzeczywistości, że osiąga się widoczne i zadowalające wyniki na to "jak schudnąć", a jednocześnie nie potrzeba nakładu tylu czynności, które należy robić, by dieta była skuteczna. Posiłki, które są w niej proponowane nie wymagają od użytkownika przyrządzania złożonych posiłków i przygotowywania specjalnych potraw. Nie trzeba także śledzić tabel mówiących o kaloriach zawartych w produktach, ani wykonywać obliczeń celem przygotowania jedzenia. Jeśli lubisz jeść dobrze, a przede wszystkim smacznie powinieneś bliżej przyjrzeć się tej diecie, gdyż została ona wymyślona właśnie dla takich osób. Stosowanie tej diety sprawia, że z organizmu usuwany jest jedynie tłuszcz. W obieraniu diet warto jest skorzystać z konsultacji fachowca dietetyka lub lekarza ponieważ możliwość zaszkodzenia swojemu zdrowiu zawsze istnieje. 
dieta 3d chili przyprawy
Działanie diety o dużej zawartości białek:
W tym przypadku dieta o wysokiej zawartości białek ma wpływ na działanie naszego układu trawienia i innych narządów. Na przykład osoby, które mają problemy z wątrobą powinny koniecznie zasięgnąć porady lekarza czy w ogóle mogą zastosować dietę Clarka lub Dukana. Co powinno się jeść podczas stosowania diety Clarka, czego kategorycznie spożywać nie wolno, a co można zjadać w małych ilościach?

Poniżej znajdują się produkty w odpowiednio sklasyfikowanych przedziałach diety:


  1. Produkty, których nie powinno się spożywać w diecie Clarka to te, które zawierają duże ilości cukru, czyli słodycze, w skład produktów, które należy wykluczyć ze swojego jadłospisu wchodzą też ryż, wypieki z białej mąki, makarony, pieczywo. Taki sposób odżywiania sprawi, że organizm zacznie usuwać tłuszcz. Istotną rzeczą podczas stosowania tej kuracji jest przestrzeganie jej zasad gdyż proces pozyskiwania energii z tłuszczu musi przebiegać wedle określonego schematu, a jedzenie produktów wyżej wymienionych zaburza ten proces przez co dieta Clarka może wydać Ci się nieskuteczna.

  2. Produkty, które można spożywać to takie, które zawierają białko. Należy za wszelką cenę wystrzegać się dostarczania organizmowi węglowodanów nieoczyszczonych i najlepiej jest ograniczyć ich spożycie do około 50 g dziennie. Poniżej wymieniono produkty, które bez żadnych przeszkód można używać do przyrządzania potraw w diecie wysokobiałkowej Clarka: Jaja kurze, różnego rodzaju potrawy mięsne, ryby, produkty drobiowe, a także owoce można. Jeśli chodzi o owoce i warzywa to można je spożywać lecz należy dobierać je tak by zawartość skrobi była znikoma, minimalna. Margaryna, masło, tłusta śmietana także są dozwolone w owej diecie.
Reakcje:

0 komentarze:

Prześlij komentarz